Rodzinny festyn charytatywny

Zapraszamy do udziału w rodzinnym festynie charytatywnym, który odbędzie się w naszej parafii za tydzień w niedzielę, 21 czerwca, w godzinach 11:00-15:00.

W programie między innymi:

– mecz piłki nożnej Orlęta Reda – Gospodarze (o godz. 14:00 w nowej sali sportowej w SP nr 2), w przerwach i po zakończeniu meczu konkursy piłkarskie dla dzieci z medalami i nagrodami. Po meczu zapraszamy na degustację hamburgerów z Burger Kinga (w gratisie :))

– gra miejska – zabawa w stylu „biegu na orientację”, tyle że po Redzie zamiast po lesie 🙂 (zapisy o godz. 10:00, koniec o godz. 14:00)

– przedstawienie familijne „Życie to krótki film” (na motywach „Małego księcia”) w wykonaniu Małej Improwizacji z II LO w Rumi pod kierownictwem p. Moniki Pranczke (w starej kaplicy o godz. 13:00, ok. 20 min.)

– malowanie na prześcieradle, lepienie z gliny, budowle z kartonów, w starej kaplicy od godz. 11:00 do 13:00, przygotowane przez Stowarzyszenie Dzieło Pomocy Rodzinie

– przejażdżka kucykiem ze stajni Pegaz, bezpośrednio po Mszy dziecięcej, kucyk będzie czekał na trawce niedaleko kościoła, ale jeszcze nie wiemy dokładnie, w którym miejscu – trzeba będzie się za nim rozejrzeć J

– manicure i inne zabiegi kosmetyczne w wykonaniu Strefy Piękna

– „malowanie buziek” w wykonaniu p. Kamili

– cuda z balonów w wykonaniu Wojtka & Spółki

– rebusy przygotowane przez Stasia (każde dziecko dostanie czekoladę za poprawne rozwiązanie)

– trampolina (od 11:00 do 12:00 i od 13:00 do 14:00, z przerwą na czas trwania Sumy)

– bezpłatne badania ciśnienia i pomiary tkanki tłuszczowej i glukozy w wykonaniu Centrum Medycznego Synexus

– loteria fantowa (do wylosowania m.in. 8 zaproszeń do pizzerii o wartości 50 zł każde oraz inne ciekawe fanty, każdy los wygrywa)

– pokaz wozu straży pożarnej od godz. 13:30

– kiełbaski, smalczyk, ciasta, kawa, herbata

I inne atrakcje.

Organizatorem jest Parafialny Zespół Caritas.

Dochód z festynu zostanie przeznaczony na zakup podręczników oraz opłacanie wycieczek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin w przyszłym roku szkolnym.

Zapowiadane „tornistry pełne uśmiechów” będą rozdawane pod koniec czerwca – jeszcze do nas niestety nie dotarły.